Spoštovani!
Želimo vas seznaniti, zakaj pijače v plastenkah ali pločevinkah, ki jih po uporabi zavržemo, NA NAŠI ŠOLI NE BOMO DAJALI OTROKOM? Razlogi so v tem,
  1. ker ne želimo ustvarjati težko ali sploh ne razgradljivih odpadkov;
  2. ker je pijača v posodah za enkratno uporabo slabše kvalitete kot v posodah za večkratno uporabo (najboljše posode so iz posebnega stekla in materialov, kjer tekočina ohranja prvotno kvaliteto);
  3. ker posode, ki jih zavržemo, predstavljajo okoljevarstveni problem in dodaten strošek odvoza, shrambe in predelave.

Zaradi naštetih razlogov bomo zaposleni in otroci na naši šoli ob različnih dejavnostih s seboj nosili posode ali steklenice za večkratno uporabo. V te bomo pred aktivnostmi, ki povzročajo večjo izgubo tekočine, natočili primerno tekočino (vodo, čaj, pripravljen sok v kuhinji).

To usmeritev smo sprejeli pedagoški delavci šole na delovnem sestanku  3.  4. 2017.

Želimo si in pričakujemo, da boste našo odločitev sprejeli z razumevanjem in jo tudi spoštovali.
Ljubljana,  4. 4. 2017

Jožef Kavtičnik, ravnatelj