Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da bo na naši šoli med 1. in 20. oktobrom 2019 potekala ozaveščevalno-zbiralna nagradna akcija z imenom »Prinesi stare baterije«, v kateri se zbira odpadne prenosne baterije in akumulatorje. Akcija poteka v sklopu projekta Life Gospodarjenje z e-odpadki in v sklopu 2. Mednarodnega dneva e-odpadkov, ki bo 14. oktobra 2019.

Veliko odpadnih baterij, ki vsebujejo tudi nevarne snovi, še vedno konča med mešanimi komunalnimi odpadki ali v napačnem zabojniku za ločeno zbiranje odpadkov. V tem primeru se ne reciklirajo, zato gredo njihove nevarne sestavine posledično nazaj v okolje, kjer predstavljajo nevarnost zanj. Namen akcije je spodbuditi k bolj odgovornemu ravnanju do okolja.

Vse odpadne baterije in akumulatorje lahko odložite v zabojnik na našem zbirnem mestu pri glavnem vhodu v šolo.

Lep pozdrav, tim Ekošole OŠ Miška Kranjca