V soboto, 18. 1. 2020, smo z učenci OŠ Miška Kranjca šli na naš tretji planinski izlet na Orle. Nekatere je premagala bolezen, druge bojazen pred slabim vremenom, peščica odločnih pohodnikov pa se nas je zbrala pred šolo, od koder smo se z avtobusom LPP odpeljali do Dobrunj na vzhodu Ljubljane.

Sprehodili smo se mimo zadnjih hiš naselja, nato pa zagrizli v strmino, ki nas je pripeljala do cerkve sv. Urha. Od tod nas je zložna pot vodila skozi gozd vse do vasi Orle, ki je bila naš cilj. V Gostilnici Orle smo se pogreli, odpočili, pomalicali in požigosali planinske dnevnike. Nazaj smo se odpravili v smeri Rudnika. Najprej smo sledili cesti, nato pa kmalu zavili na gozdno pot, ki nas je pripeljala do travnikov ob vznožju hriba. Od tod je sledilo le še nekaj minut hoje in že smo bili na avtobusni postaji LPP, od koder smo se zapeljali nazaj do šole.

Kljub oblačnem in vremensko nič kaj spodbudnemu jutru smo se imeli super in upamo, da nas bo na naslednjem izletu še več.

Zapis in foto: Alenka Boštjančič