Besedilo: Manca Zupan, 6. c, novinarka časopisa Čveka

Projektni teden na temo Evropa smo zaključili z delnim kulturnim dnevom, na katerem smo učenci od 6. do 9. razreda ustvarjali različne izdelke na temo Evropa moje prihodnosti.

Pomemben del zaključka je bil pogovor z evropsko poslanko, gospo Ljudmilo Novak. Pogovor oziroma intervju smo izvedle učenke in učenci izbirnega predmeta Filozofija in predstavniki šolskega parlamenta pod vodstvom gospe Monike Mardjonović Fajdiga in Jerice Atelšek. Na pogovor smo se zelo dobro pripravili, saj je vsak razred prek predstavnikov zastavil dve vprašanji. Te smo potem razdelili na sklope: življenjepis, delo in aktualna problematika v EU.

Gospa Novak je zelo dostopna, odprta in topla oseba, saj je odgovorila na vsa vprašanja zelo temeljito in vidi se, da svoje delo opravlja s srcem.

Največji vtis je naredila z izjavo, da smo predstavniki šolskega parlamenta njeni “kolegi”, saj oboji opravljamo delo predstavnikov, mi razredov, ona Slovencev v Evropskem parlamentu.

Povzetek celotnega pogovora boste lahko prebrali v šolskem glasilu Čveka.

foto: https://www.slovenec.org/2021/05/09/evropska-unija-je-kljub-nepopolnosti-edini-garant-miru/