V petek, 23. septembra, smo praznovali dan slovenskega športa.

Z OŠ Dravlje smo se dogovorili, da bomo med seboj odigrali tekmi v nogometu in odbojki. Ker se je nogomet odvijal na svežem zraku (šolsko igrišče), smo novinarji šli raje tja, kot pa v zadušljivo telovadnico. Upali smo, da zmagamo in vsak zase stiskali pesti za našo šolo.

Tekma se je začela okoli 11. ure in je potekala gladko. Najprej je igrala ekipa mlajših dečkov (4., 5. in 6.), nato pa še ekipa starejših (7., 8. in 9. razred). Naši so igrali v šolskih dresih temno modre barve. Menjave so mlajšim razredom povzročale težave, saj nekateri fantje sploh niso stopili na igrišče. Starejšim pa so ravno menjave pomagale pri uspehu, saj so na koncu tekmo tudi dobili. Nasprotna ekipa je imela v vratih golmanko. Prepričani smo bili, da bodo naši zmagali. Rezultat se je sešteval.

Ob našem prihodu smo izvedeli, da smo prvi polčas, ko so igrali mlajši, zamudili. Trener OŠ Dravlje se je odločil, da bodo mlajši odigrali še 10 minut. Igra je bila napeta. Izvedeli smo, da za tekmo ni bilo več časa. Bili smo zelo žalostni, a smo vsaj lahko videli, kako so starejši razredi premagali šolo Dravlje.

besedilo: Iva Tomović (5.b)

foto: aktiv športa