Danes nas je obiskalo težko pričakovano sonce, po treh letih pa se je na naši šoli znova odvil tudi Novoletni koncert. Poslušalcev se je kar trlo, tako da jih je v veliki novi avli kar nekaj ostalo brez prostega sedeža.

Po kratkem nagovoru ravnatelja sta zapela otroški in mladinski pevski zbor pod vodstvom zborovodkinje Andreje Ivanetič, na klavirju jih je spremljala Marta Jakomin. Solisti na godalih so bili Iva, Ula in David, na klavirju Zoe, s pevskima točkama sta nastopili Neža in Živa. S petjem in plesom je večer popestrila folklorna skupina, ki jo je vodila Adriana Gabeščik, spremljal jih je godec Jurij Robič.

Glasbeni večer se je zaključil z zborvodkinjim voščilom in željo po belem božiču, nastopajoči in obiskovalci pa smo se pogostili ob sladkih in slanih prigrizkih, ki jih je pripravila šolska kuhinja.

besedilo in foto: Jaro Torkar