Spoštovani starši, dragi učenci,
posredujem vam uradno besedilo iz Ministrstva za šolstvo v zvezi z vpisom v srednjo šolo. O novih datumih še ničesar ne vemo. Za enkrat je vse ustavljeno.
Kar mirno, vse se bo uredilo.
Šolska svetovalna služba
Tatjana Grad Grošelj

“Glede rokovnika za prijavo in vpis v srednje šole vam sporočamo, da bodo srednje šole, ki še niso izvedle preizkusov nadarjenosti, ki so vpisni pogoj za vpis v nekatere srednješolske izobraževalne programe, ali razgovorov s kandidati, ki bi se želeli prijaviti v športne oddelke, te aktivnosti izvedle po izteku ukrepa začasnega prenehanja vzgojno – izobraževalne dejavnosti. Posledično bo prestavljen tudi rok za prijavo za vpis v srednje šole in dijaške domove. O natančnih datumih oziroma novih rokih vas bomo obvestili naknadno v naslednjih dneh.”

Mateja Gornik Mrvar
Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport
Direktorat za srednje in višje šolstvo ter izobraževanje odraslih
Sektor za srednje šolstvo