JESEN

UČILNICA
Učilnico opremimo z eko- slikopisi: varčujemo z vodo, energijo, papirjem. (celoletni projekt šole).
Vse leto ločujemo odpadke in zbiramo plastične zamaške v človekoljubne namene.

OKRASNI VRT
Sajenje čebulic tulipanov, narcis in žafranov.

2C-JESEN_OKRASNIVRT

POMLAD

OKRASNI VRT – na prostem
Zagotavljamo pogoje za rast rastlin. Opazovanje rasti posajenih rastlin, ugotavljanje življenjskih pogojev za rast, očiščenje gredic odpadkov in suhega listja, rahljanje prsti. Sajenje rastlin trajnic ter spremljanje rasti rastlin.

2C-POMLAD_OKRASNIVRT

ZELENJAVNI VRT – naravoslovni kotiček v učilnici
Sajenje semen v lončke. Spremljanje rasti rastlin in zagotavljanje pogojev za rast (zalivanje, svetloba, opora). Merjenje višine rastlin.

2C-POMLAD_ZELENJAVNIVRT

DOGODKI

V sklopu gregorjevega in projekta Ljubljana, zelena prestolnica Evrope so učenci spustili ladjice v šolski mlaki. Uporabljen material je odpadna embalaža.

2C-DOGODKI_GREGORJEVO

MLAKA

Opazovanje življenja v mlaki (vodni drsalci, čebele).
Očiščenje mlake vej, odpadnega listja in ostalih odpadkov.
Izdelava in namestitev opozorilnih eko-obvestil okoli mlake.
Ozaveščamo pomen čistih voda za vsa živa bitja.

2C-MLAKA

In tako so se s prihodom pomladi razcvetele rastline na okrasni gredici pred našo učilnico.

2C-ROZICE
Zapis in fotografije: Monika Fritz